Dnes je: Utorok 23. apríla 2024, meniny má Vojtech, zajtra bude mať meniny Juraj.

Kurz OŽAZ

V čase, keď sa maturanti trápili pri ústnych skúškach, žiaci septimy absolvovali trojdňový kurz Ochrany života a zdravia v Čičmanoch. Po tom, čo sa žiaci ubytovali v penzióne Javorina, si vypočuli zaujímavé, ale hlavne poučné prednášky. Študenti sa dozvedeli napríklad ako správne postupovať pri ošetrovaní zranení v teréne do príchodu záchranárov, či ako správne táboriť v prírode a orientovať sa v teréne. Svoje vedomosti mohli neskôr prakticky využiť pri výstupe na vrch Strážov. Nepriazeň počasia nedovolila uskutočniť všetky plánované aktivity, no s tým si vynikajúco poradili flexibilní vedúci kurzu, ktorí okamžite vymysleli náhradný program v priestoroch penziónu. Počasie napokon dovolilo študentom aspoň vyskúšať si streľbu zo vzduchovky. Večerné chvíle spríjemňoval hlavne spev a hra na gitaru, spojený s rozprávaním zábavných historiek. V posledný deň kurzu sa dobiehalo zameškané, to znamená výstup na najväčší lyžiarsky svah v Čičmanoch. Kurz bol zakončený kvalitným obedom, po ktorom sa už žiaci ponáhľali na autobus, čo ich doviezol do Rajca.
Kurz absolvovali študenti septimy s pedagogickou podporou: Mgr. Vladimír Baďura, PaedDr. Ľubica Hoskovcová a náš školský kaplán Palko Gera

Robo Michalec