Dnes je: Sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel, zajtra bude mať meniny Ervín.

Už sa fašiang kráti, ...

Opäť po roku sú tu fašiangy a my máme za sebou veselé karnevalové popoludnie, ktorého sa deti na Katolíckej spojenej škole už nevedeli dočkať. Niekoľko týždňov popredu s maminami pripravovali masky, alebo ich objednávali v požičovniach. Nič nenechali na náhodu.
Tak sme vo veľkej školskej telocvični mohli privítať a obdivovať krásne princezné, statočných rytierov, drsných pirátov, fantastické čarodejnice, priateľské zvieratá a mnoho ďalších rozprávkových bytostí.
Veru, bolo čo obdivovať. Deti zabával a do tanca vtiahol veselý klaun, ktorý ich pre šťastie posýpal lesknúcimi trblietkami. Mali z toho obrovskú radosť. Roztancované a rozšantené deti si mohli doplniť energiu teplým čajom a chutnými buchtami, ktoré pre ne upiekli tety kuchárky. Našiel sa čas aj na súťaže, kde nebolo dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Za odmenu deti dostali malú sladkosť.
Čas bežal rýchlo a ani sme sa nenazdali a prišiel záverečný tanec. Mladší žiaci ukončili karnevalové šantenie, aby ich starší žiaci vystriedali v tanečnom karnevalom maratóne.
V spoločenstve detí a ich rodičov sme prežili príjemné chvíle a tešíme sa na podobné podujatie aj na budúci rok.

Mgr. Jana Barteková