Dnes je: Piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela, zajtra bude mať meniny Marcel.

Duchovná obnova 2. A a 2. B

iatok, 15. 3. 2013, bol pre nás úplne iný, ako ostatné dni v roku. Nielenže k nám zavítala arktická zima, ale my, žiaci 2. A a 2.B, sme mali duchovnú obnovu v Pastoračnom centre Rajec, ktorú viedol p. kaplán Paľko Gera. Ráno sme sa spolu aj s p. učiteľkami pomodlili desiatok ruženca na rôzne úmysly a pozerali pekný kreslený film o Dávidovi a Goliášovi. Vznikli z toho aj zaujímavé kresby o udatnom Dávidovi a o našich dobrých skutkoch – ako pomáhame doma. Po krátkej prestávke občerstvení desiatou a chutným čajíkom sme sa porozprávali o novozvolenom pápežovi Františkovi a zvedavo sme si pozreli animovaný film o sv. Františkovi z Assisi, podľa ktorého si pápež zvolil meno. Pekný deň sme zavŕšili sv. omšou v školskej kaplnke s predsavzatiami z duchovnej obnovy, že sa trošku polepšíme. Podarí sa nám to ?

Mgr. Mária Baďurová