Dnes je: Piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav, zajtra bude mať meniny Vieroslava.

Duchovná obnova Křtiny

Pútnické miesto Křtiny na Morave, historicky známe už od 13. storočia aj prostredníctvom legendy o zjavení Panny Márie v neďalekej dedinke, sa stali cieľom tohtoročnej Duchovnej obnovy učiteľov a zamestnancov Katolíckej spojenej školy v Rajci. Spomínaná legenda hovorí, že miesto zjavenia Panny Márie pripomínala socha, ktorú sa miestni rozhodli premiestniť do kostola v Křtinách. Tá sa vždy vrátila späť. Nestalo sa tak, až keď ju preniesli do chrámu s náležitou úctou. Dnešná podoba kostola zasvätená práve Panne Márii Křtinskej vznikla v období baroka na návrh architekta Jána Blažeja Santiniho a právom sa nazýva Perlou Moravy pre svoj osobitný duchovný rozmer. Krása fresiek, sôch a predovšetkým atmosféry sálajúcej z tohto miesta, očarila nejedného pútnika, ale i nás. Duchovnú obnovu sme zavŕšili svätou omšou v tunajšej kaplnke, ktorú slúžili naši páni kapláni Pavol Gera a Ján Bittšanský.