Dnes je: Piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav, zajtra bude mať meniny Vieroslava.

Svetový deň vody

20. výročie Svetového dňa vody sme si 22. marca 2013 pripomenuli aj na Katolíckej spojenej škole v Rajci. Žiaci sekundy vopred pripravili na hodinách plagáty a spracovali na nich problematiku vody z rôznych uhlov pohľadu. Skúmali vodu z globálneho, biochemického i potravinárskeho hľadiska a dokonca vyhľadali aj informácie vodu v umení.

Zapojili sme si i do súťaže o najkrajší list na tému „Prečo je voda vzácna?“, ktorú vyhlásilo Ministerstvo dopravy SR v spolupráci so Slovenskou poštou. Do celoslovenského kola poslalo svoje listy 7 žiakov.

Študenti septimy M. Augustínová, A. Hájnik a L. Babula si pripravili rozhlasovú reláciu o význame vody, ktorá bola odvysielaná v školskom rozhlase v oboch budovách školy. Upozornili v nej na význam a využitie vody i šetrenie touto vzácnou tekutinou. Žiakov najviac zaujali porovnaním koľko musia deti na iných kontinentoch denne prejsť za vodou a kde všade sa voda nachádza. Reláciu spestrili piesňami, čítaním listov, či básňou o vode.

Sme hrdí na to, že žijeme v Rajeckej doline, ktorá je povestná svojou kvalitnou pitnou vodou. Túto vodu pod názov Rajec distribuuje do obchodnej siete firma Kofola a.s. Rajecká Lesná a pri príležitosti Svetového dňa vody každému žiakovi našej školy darovala 0,75 l fľašu pramenitej vody Rajec – kyslík. Ďakujeme.

Článok v Rajčan 4/2013