Dnes je: Štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek, zajtra bude mať meniny Jaroslava.

Beseda s kronikárkou mesta Rajec

V rámci predmetu Regionálna kultúra sa žiaci VI. A  a VI. B triedy v dňoch 25. a 26. novembra 2012 dozvedeli mnohé zaujímavosti o práci kronikárky. Pani  Sčasná nám veľmi ochotne priblížila, ako vznikala kronika mesta, kto boli kronikári mesta Rajec v minulosti, čo sa do kroniky píše a ako sa má správne zapisovať...  To je len časť zaujímavostí, ktoré sa naši žiaci dozvedeli.
Beseda bola pútavejšia aj vďaka tomu, že pracovníci MsKS nám ukázali originál kroniky, ktorý má už viac dielov a vyžaduje si šetrné zaobchádzanie a nedáva sa k nahliadnutiu. Deti už vedia, že o zaujímavostiach z histórie nášho mesta sa môžu dozvedieť v ODPISE KRONIKY, ktorý je v knižnici MsKS, ale sa nepožičiava.