Dnes je: Štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona, zajtra bude mať meniny Miroslav.

Výlet za odmenu

Dňa 13.6.2012 sa žiaci a študenti Katolíckej spojenej školy v Rajci zúčastnili koncoročného výletu za odmenu. Tento školský rok sa ho zúčastnilo 44 detí a konečnou destináciou bola zoologická záhrada v Lešnej. Účastníkov výletu čakalo po ceste jedno prekvapenie. Zastavili sme sa totiž v Ilave, presnejšie vo farskom kostole Trinitárov, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti jednej z najznámejších väzníc na Slovensku. V kostole slávil pre nás sv. omšu náš p. kaplán, po nej sme si vypočuli krátky výklad o histórii kostola v podaní miestneho p. kostolníka. Pred odchodom z kostola sme mali ešte možnosť prezrieť si podzemné priestory pod kostolom, kde sú uložené o. i . ľudské pozostatky . V priestoroch ZOO sme mali možnosť vidieť niekoľko biotopov na Zemi, geografických oblastí s typickými živočíšnymi, ba dokonca aj rastlinnými druhmi. Niektorí z nás využili aj možnosť navštíviť zámok, ktorý sa nachádza priamo v areáli zoologickej záhrady. Napriek tomu, že nás počas celej prehliadky sprevádzalo daždivé ,ale teplé počasie, všetci sme si odniesli peknú spomienku na tento deň. Veď kto sa môže pochváliť, že sa chvíľami naozaj cítil ako v tropickom dažďovom pralese...