Dnes je: Sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel, zajtra bude mať meniny Ervín.

Rajecký Deň Zeme

V piatok dňa 27. 4. 2012 mesto Rajec organizovalo pri príležitosti Dňa Zeme akciu – čistenie mesta. Z toho dôvodu žiaci našej Katolíckej spojenej školy v slnečný piatok nezasadli do školských lavíc, ale vydali sa do ulíc zbaviť naše mesto odpadkov. Podľa tried sme sa rozdelili do skupiniek a každá išla iným smerom. Každý žiak dostal rukavice a tiež vrece na odpadky, ktoré sme nielen zbierali, ale zároveň aj triedili, zvlášť sklo, papier a plasty. Dve hodiny sme čistili mesto od odpadkov a potom sme sa išli pozrieť na zberný dvor. Videli sme, ako stroj zo šiestich veľkých vriec plastových fliaš urobil jednu kocku. Na zbernom dvore pre nás urobili krátku, ale veľmi zaujímavú a poučnú prezentáciu o zbieraní, triedení a recyklovaní odpadkov. Po nej nasledoval náš posledný bod programu – prehliadka štiepkarne. Prvé, čo nás tam zaujalo, bolo veľmi veľa dreva. Zamestnanci nám rozprávali o ich práci, ako vyrábajú štiepky a tiež nám to ukázali. Spustili stroj, ktorý z odpadového dreva za krátky čas narobil štiepky. Bolo tam veľa prachu a hluku, ale ani to neodradilo niektorých chlapcov, aby si to skúsili. Domov sme odchádzali s pocitom dobre vykonanej práce. Tešili sme sa, že aj my sme prispeli k čistote nášho mesta.

Veronika Babulová, kvarta