Dnes je: Štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek, zajtra bude mať meniny Jaroslava.

Prezentácie SŠ a VŠ u nás

Keďže nastal čas správne sa rozhodnúť, na ktorú školu si vypísať prihlášku, uskutočnili sa na našich školách 8. februára dve zaujímavé prezentácie.
Hneď na prvej vyučovacej hodine žiakov IX. ročníkov oslovila Mgr. Janka Gardianová zo Strednej odbornej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku v  Žiline. Podala im kompletné informácie o odboroch, o predmetoch, ktoré profilujú v rámci odborov, o uplatnení absolventov i o možnostiach ďalšieho vzdelávania po skončení ich školy. Žiaci mali možnosť virtuálne vidieť priestory školy formou DVD prezentácie.
Druhá prezentácia sa uskutočnila v multimediálnej učebni počas tretej a štvrtej vyučovacej hodiny pre študentov septimy a oktávy. Študentov oslovili predstavitelia Katolíckej univerzity v Ružomberku, medzi ktorými bol aj pán prodekan pedagogickej fakulty Ing. Richard Kerekeš, PhD a univerzitný kaplán PaedDr. Róbert Slotka. Študentom boli predstavené jednotlivé fakulty a ich študijné programy – bakalárske, magisterské aj doktorandské. Študenti mali možnosť virtuálne vidieť priestory univerzity, taktiež ubytovacie priestory formou DVD prezentácie. Pán kaplán predstavil študentom činnosť Univerzitného pastoračného centra Jána Vojtašáka, ktoré sa snaží prostredníctvom duchovných, kultúrnych, športových a spoločenských podujatí prispievať k napĺňaniu poslania Katolíckej univerzity v Ružomberku a to formácii mysle i srdca.
Celá prezentácia sa niesla v duchu základných hodnôt univerzity: pravda, profesionalita, jednota a zodpovednosť.