Dnes je: Piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav, zajtra bude mať meniny Vieroslava.

Prednáška ku Dňu Zeme

16.4.2012

Dňa 16.4.2012 sa žiaci prímy, sekundy a kvarty osemročného gymnázia, spolu so žiakmi šiesteho, siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka ZŠ zúčastnili prednášky ku Dňu Zeme, ktorý si pripomenieme 22. apríla. V tomto roku je zameraný na alternatívne zdroje energie, a tak priamo súvisí s iniciatívou OSN, ktorá vyhlásila rok 2012 za Medzinárodný rok trvalo udržateľnej energie pre všetkých.
Prednáška, ktorej sme sa zúčastnili bola venovaná odpadom. Žiaci sa dozvedeli nielen, čo všetko sa stáva odpadom, ale aj ako sa s ním ďalej nakladá a ako je možné tvorbu odpadu obmedziť a tiež ako vzniknutý odpad zneškodniť, zhodnotiť, čo najšetrnejšie voči životnému prostrediu. Prednášajúci Ing. Ladislav Biro, ktorý pracuje v OZ Priatelia Zeme aktívne zapájal do priebehu prednášky aj žiakov.
Túto akciu pre našu školu, ale aj ostatné školy v meste zabezpečil Mestský úrad v rámci ďalších akcií naplánovaných ku Dňu Zeme.