Dnes je: Piatok 26. apríla 2024, meniny má Jaroslava, zajtra bude mať meniny Jaroslav.

Kurz OŽAZ 2012

V dňoch 28. – 30. 5. sa septima v plnom počte zúčastnila kurzu OŽAZ v Čičmanoch. Vedúcim kurzu bol Mgr. Vladimír Baďura, postupne sa striedali aj ďalší učitelia: triedny Mgr. M. Kačic, školský kaplán Mgr. P. Gera a Mgr. M. Hoskovec. V pondelok prebehla zdravotná príprava a orientácia v teréne, presun na Javorinku, kde však udalostiam neprialo počasie a tak sme sa museli presunúť do priestorov ubytovne. Tu sme pokračovali v teoretickej príprave zakončenej kontrolnými otázkami. Nosným dňom bol utorok. Doobeda nasledovala túra na blízky Strážov s výškou 1213 m n. m.. Zvládli ju aj menej zdatní študenti, v niektorých prípadoch si to odniesli kolená. Okolitá panoráma však stála zato. Po obede a krátkej prestávke sme pokračovali športovými činnosťami a streleckou prípravou. Študenti boli rozdelení do trojčlenných zmiešaných družstiev a súťažili v 4 disciplínach. Po večeri ešte prebehla nočná hra zameraná na orientáciu v blízkom okolí a vedomosti, ktorá bola započítaná ako piata úloha do celkového hodnotenia. V stredu sme vyhodnotili súťaž, odmenili víťazov a vedúci kurzu zhodnotil celý priebeh spolu strávených dní. Myslím, že boli bezproblémové a každý si odniesol nejaké pozitívum.

Mgr. M. Hoskovec