Dnes je: Piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav, zajtra bude mať meniny Vieroslava.

Návšteva z Nového Zélandu

Dňa 14. júna zavítala na našu školu rodinka z Nového Zélandu, mesta Christchurch.
Desaťročný Adam spolu so svojim sedemročným bratom Filipom v doprovode svojich rodičov (otec je z Nového Zélandu, matka Slovenka) strávili hodinu anglického jazyka v 8. B triede. Naši žiaci mali možnosť počuť zaujímavosti o tejto krajine. Najviac ich však zaujímal ich školský systém. Nosenie školskej uniformy nie je jediná odlišnosť v porovnaní s našou krajinou. Naši žiaci si s chlapcami vymenili aj informácie z oblasti športu a voľnočasových aktivít.
Najdôležitejšie bolo však poznanie, že angličtina je v súčasnosti dôležitým jazykom pri stretávaní sa s ľuďmi z rôznych krajín sveta.

( na fotografií bratia so sesternicou )