Dnes je: Štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek, zajtra bude mať meniny Jaroslava.

DUCHOVNÁ OBNOVA – KVARTA

Trieda Kvarta sa v tomto školskom roku zúčastnila na netradičnej duchovnej obnove. Pán kaplán Pavol Gera nás pozval na náročnú, no nezvyčajnú prechádzku prekrásnou prírodou Lúčanskej Malej Fatry. Náročná bola preto, lebo cieľ sa týčil vo výške 1351 m – na vrchole impozantnej hory Kľak a nezvyčajná bola preto, lebo ju popretkával krásnymi modlitbovými zastaveniami. Hlavnou myšlienkou duchovnej obnovy bolo – Ježišovo zmŕtvychvstanie, nanebovstúpenie a zoslanie Ducha Svätého. V nádherných zákutiach hory Kľak nám prečítal krátky úryvok na zamyslenie a zastavenie ukončil modlitbou Zdravas Mária. Terén bol náročný pre všetkých, nakoľko v tienistom poraste je stále dosť snehu a mnohí nemali vhodnú obuv. Aj napriek tomu, že viacerí z nás boli po prebdenej noci na chate vyčerpaní, túru sme zvládli bez ujmy na zdraví a opustili sme toto prekrásne prostredie plní nových spoločných zážitkov.